drobne AGD
Domy w Hiszpanii

Wyposażenie hiszpańskiej kuchni w sprzęty AGD

Hiszpańska kuchnia ma się czym pochwalić. Między innymi dlatego jest jedną z najbardziej cenionych na świecie. Paella, tapas czy gazpacho, to tylko niektóre znane potrawy. Wybór jest oczywiście o wiele większy. Chociaż gotowanie w upalne dni nie należy do najprzyjemniejszych, drobne AGD znacznie ułatwia ten proces. Czy wyposażenie hiszpańskiej kuchni jest takie samo jak polskiej odpowiedniczki? Jakie urządzenia kuchenne najchętniej wybierają mieszkańcy słonecznej Hiszpanii? Kupując lub wynajmując domy w Hiszpanii warto zapoznać się z lokalnymi zwyczajami, by nie być zaskoczonym wyposażeniem kuchennym.

Drobne AGD potrzebne do hiszpańskich potraw

Wyposażenie kuchni zależy oczywiście od indywidualnych potrzeb właściciela. Nie ma jednej listy koniecznych urządzeń. Są jednak urządzenia zaliczane jako drobne AGD, które można znaleźć w większości hiszpańskich domów.

Hiszpanie uwielbiają świeże soki. Poniekąd dlatego, że mają szeroki wybór pysznych owoców do ich przygotowania. Na myśl jako pierwsze przychodzą pachnące słońcem pomarańcze. W takim przypadku najlepiej sprawdzi się sokowirówka, jako niezbędna do przygotowania soków. Od świeżo wyciśniętego soku pomarańczowego na śniadanie, po gazpacho – tradycyjną hiszpańską zupę na zimno – zastosowań jest bardzo wiele.

Kawa jest nieodłącznym elementem hiszpańskiego stylu życia, bardzo podobnie jak w Polsce. Ekspres do kawy jest więc urządzeniem cenionym w każdej kuchni. Modeli ekspresów jest bardzo wiele i tylko od właściciela zależy, który wybierze. Ekspres ciśnieniowy przygotuje kawę po naciśnięciu jednego przycisku, natomiast ekspres przelewowy wymaga więcej uwagi.

Blendery są urządzeniami uniwersalnymi. Nic więc dziwnego, że także Hiszpanie chętnie widzą je w swoich kuchniach. Sosy, zupy czy smoothie ze świeżych składników powstają w kilka chwil. Także do wcześniej wspomnianego gazpacho przyda się cichy blender.

Tosty są popularne praktycznie na całym świecie. Hiszpanie wybierają je jako element śniadania lub popularnych przekąsek tapas. W związku z tym toster, to kolejne urządzenie, które przyspieszy proces przygotowania posiłku. Chrupiące tosty z oliwą, pomidorami czy szynką serrano, to tylko niektóre z możliwości wykorzystania opieczonego chleba.

Tym, co zdecydowanie odróżnia kuchnie hiszpańskie od polskich jest paellera, czyli specjalna patelnia do przygotowywania paelli. Dzięki niej można przygotować prawdziwą paellę, której w naszym kraju raczej się nie robi.

Podobne, a jednak inne

Dostęp do różnych świeżych produktów przez większą część roku ukształtował kuchnię hiszpańską. Drobne AGD jest bardzo podobne do naszego, ale wykorzystuje się je do nieco innych potraw. Wynajmując apartamenty w Hiszpanii na okres wakacyjny, nie ma się co nastawiać na bogate wyposażenie kuchni. Będą tam raczej sprzęty podstawowe. Z pewnością jednak toster i blender wystarczą do przygotowania posiłku.

tanie nieruchomości Hiszpania
Domy w Hiszpanii
Tanie nieruchomości Hiszpania i ich wady oraz zalety

Załamanie na rynku nieruchomości Domy w Hiszpanii to dla wielu ludzi marzenie. Piękny, ciepły kraj z malowniczymi widokami oraz dobrą, słoneczną pogodą. Jednak w ostatnim czasie coraz więcej Polaków decyduje się zakup nieruchomości w tym kraju. Pomimo tego, że panuje pandemia COVID-19, na rynku nieruchomości w Hiszpanii pojawia się wiele …

domy Hiszpania
Domy w Hiszpanii
Domy w Hiszpanii jako lokata kapitału

Inwestowanie w hiszpańskie nieruchomości Inflacja, która jest skutkiem nieznanego na dotychczasową skalę dodruku pieniądza, gwałtowanie przyspiesza. Nasze oszczędności, choć nominalnie się nie zmieniają, stają się coraz mniej warte. Dlatego tak ważne jest przemyślane ulokowanie ich pod inną niż waluta postacią. Jednym z najstarszych i wciąż najpopularniejszych sposobów jest zakup ziemi …

domy w Hiszpanii na sprzedaż
Domy w Hiszpanii
Domy na sprzedaż Hiszpania – jak szukać

Inwestycje w Hiszpanii Hiszpania jest jednym z najbardziej atrakcyjnych krajów na świecie. Dzieje się tak zarówno z powodu ciepłego klimatu jak i niezwykłej architektury czy pysznej kuchni śródziemnomorskiej. Rynek nieruchomości cały czas zachęca nie tylko jej obywateli, ale także obcokrajowców. Funkcjonuje sporo firm, które w swoich ofertach zawierają bardzo atrakcyjne …